Komunikat z dnia 17 października 2011 roku Rady Nadzorczej "Polskiego Radia Rzeszów" - Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna w sprawie konkursu na kandydatów na Prezesa i Członka Zarządu "Polskiego Radia Rzeszów" - Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna

Rada Nadzorcza "Polskiego Radia Rzeszów" - Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna informuje, że na podstawie uchwały nr 22/VII/2011 z dnia 15 października 2011 r. dopuściła do III etapu postępowania konkursowego na kandydatów na Prezesa i Członka Zarządu "Polskiego Radia Rzeszów" - Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna następujące osoby:

 

Robert Głowacki

Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, były: szef programu informacyjnego Obiektyw w TVP Białystok, koordynator Agencji Informacji TVP, wydawca Magazynu Interwencyjnego "Jest Sprawa", dyrektor TVP Info; p.o. dyr. Agencji Informacji TVP S.A.; p.o. dyr. TVP Lublin, członek zarządu V kadencji Polskiego Radia Rzeszów S.A. Autor wielu programów telewizyjnych, reportaży, debat. Nagrodzony między innymi na Przeglądzie Informacji Krajowych za reportaż "Bezdomni". W 2008 zwolniony z pracy w TVP Białystok przez ówczesnego dyr. Wojciecha Straszyńskiego, po niemal rocznym procesie przywrócony do pracy w TVP Białystok. Absolwent filii UW w Białymstoku wydziału Pedagogiczno-Psychologicznego, ukończył studium produkcji telewizyjnej.

 

Jakub Osika

Urodzony 16 kwietnia 1972 r. w Opolu. Żonaty, ojciec trójki dzieci. Obecnie Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Od września 2008 roku Członek Rady Programowej w funkcji Wiceprzewodniczącego "Polskiego Radia Rzeszów" S.A. Pomysłodawca, założyciel, Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny "Radia Bieszczady" sp. z o.o. Twórca i Wiceprezes "Agencji Radio Bieszczady" sp. z o.o. Organizator wielu imprez m.in. charytatywnych i akcji pomocowych. Twórca i członek licznych kapel rockowych m.in. basista formacji reggae "Raya Bell" (duża scena festiwalu Jarocin '91 '92 i '94). Absolwent Politechniki Rzeszowskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zainteresowania: media, gospodarka, polityka, religioznawstwo, historia, muzyka, film, astronomia i sport, czynnie - narty, tenis i żeglarstwo, kiedyś także piłka nożna i karate. Za zasługi w działalności radiowej wyróżniony Brązowym Krzyżem Zasługi.

 

dr Henryk Pietrzak

Wiek 52 lata, żonaty. Wykształcenie wyższe - psycholog, doktor filozofii i socjologii, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, główny specjalista TVP S.A. Oddział w Rzeszowie, odpowiedzialny za sprawy programowe, psycholog społeczny, medioznawca, dziennikarz.

 

Tadeusz Seroka

Ukończył nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Dziennikarskie życie zawodowe związał z Polskim Radiem Rzeszów. Jako dziennikarz współpracował z programami ogólnopolskimi Polskiego Radia, pracował jako korespondent terenowy Polskiej Agencji Prasowej, przez pięć lat tworzył autorski program na antenie Telewizji Rzeszów. Prowadził zajęcia ze studentami dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Radiu Rzeszów pełnił funkcje kierownika redakcji, dyrektora programowego. Przez dziewięć lat był członkiem i prezesem zarządu.

 

Informacja o trzecim etapie postępowania konkursowego polegający na przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na Prezesa i Członka Zarządu "Polskiego Radia Rzeszów" - Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna zostanie opublikowana w terminie późniejszym.

 

Przewodniczący Rady Nadzorczej
Bogusław Lasota

Dodatkowe informacje
  • Udostępniający: Mirosław Majka
  • Wytwarzający/Odpowiadający: Małgorzata Polak
Czytany 6776 razy Ostatnio zmieniany 28 luty 2012

Polskie Radio Rzeszów

Zamkowa 3
35-032 - Rzeszów
17 852 15 01
17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

NIP 813-00-14-447

REGON 690271718

Top